Matcher idag - Medelpads Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-08-18
Tid Match Resultat Anläggning
P19 Allsvenskan Slutspelsserie
13:00 GIF Sundsvall - Östers IF NP3 Arena
P19 Div.1 - Region 6
13:00 Kubikenborgs IF - Östersunds FK Kubikenborgs IP konstgräs
P17 Div.1 - Region 6 (Söder)
13:00 Kubikenborgs IF - Östersunds FK Kubikenborgs IP Fältet
16:00 GIF Sundsvall U16 - Sollefteå GIF FF Camp Mitthem
P16 Nationell Grupp 6
16:00 GIF Sundsvall - IK Sirius FK NP3 Arena
SM F17 Mellersta Norrland
13:00 IFK Timrå - Ope IF (2) Bergeforsens Idrottsplats
19:00 Sundsvalls DFF/Sidsjö Böle - IF Team Hudik NP3 Arena
Div 2 Damer Mellersta Norrland
14:00 Selånger FK 2 - IFK Östersund 2 Selånger IP
Div 5
15:00 Matfors IF 2 - Indals IF Thulevallen
Div 3 Damer 2019
14:00 Näsvikens IK - Njurunda IK Tunet, Näsviken
16:00 Bergsjö IF - Matfors IF Dam Råsjövallen, A-plan
18:00 Fränsta IK - Sundsvalls DFF 2 Myggvallen
Div 4AFlickor Hösten
13:00 Sundsvalls FF - Sundsvalls DFF Plus Baldershovs Sjukhusplan
18:00 Heffnersklubbans BK - Sundsvalls DFF F05/06 Nya HK Vallen 1
Div 4 B Flickor Hösten
13:30 Njurunda IK F06 - IFK Timrå F05/07 Blå Gumsekullen
14:00 Lucksta IF F06 Lucksta IF F06/07 - Alnö IF F06 Sörforsvallen
15:00 Kovlands IF F0607 - Matfors IF Matfors IF F06 Ånäsvallen
Div 6 A Flickor Höst
13:00 Alnö IF Röd - Sundsvalls FF Blå Äppellunda IP
14:15 Matfors IF Matfors IF F08 - Sundsvalls DFF F08 Äppellunda IP
15:30 Selånger FK F08 Röd - Sidsjö-Böle IF F08 grön Äppellunda IP
Div 6 B Flickor Höst
10:00 Alnö IF Vit - Sidsjö-Böle IF F08 svart Sidsjövallen
11:15 Kovlands IF Indal/Kovland - Stöde IF Sidsjövallen
12:30 Medskogsbrons BK F07/08 - Njurunda IK 07/08 vit Sidsjövallen
13:45 Härnösands SK F 08 - Njurunda IK 07/08 Svart Sidsjövallen
Div 2 A
14:00 Sund IF P 04/05 - Ånge IF Flodbergsudden
Div 9 B Flickor Höst
10:00 Alnö IF F10 Röd - Selånger FK F10 Thuledalen 5-manna
11:00 Matfors IF Matfors IF F10 blå - Heffnersklubbans BK Thuledalen 5-manna
12:00 Kungsnäs FC F09/10 - Matfors IF Matfors IF F10 vit Thuledalen 5-manna
Div 9 C Flickor Höst
10:00 Njurunda IK Vit - Alnö IF F10 Vit Gumsekullen
11:00 Indals IF F10 - Sidsjö-Böle IF F10 grön Gumsekullen
12:00 Sidsjö-Böle IF F10 gul - Lucksta IF Lucksta IF F09/10 2018 Lucksta IF F10 Gumsekullen
Div 4 A Pojkar Hösten
10:00 Alnö IF P06 - Kubikenborgs IF P06 Gul Släda IP 2
11:00 Indals IF - GIF Sundsvall P06 Indals Idrottsplats
Div 4 B Pojkar Hösten
10:15 Sundsvalls FF 2 - Essviks AIF P-06 grön Baldershovs Sjukhusplan
15:00 Stöde IF Stöde/Fränsta - IFK Timrå P06 blå Myggvallen
Div 5 A Pojkar Höst
09:00 Kungsnäs FC - GIF Sundsvall P07 Blå Camp Mitthem
10:10 Svartviks IF 06/07 - Kubikenborgs IF 07 Svart Camp Mitthem
11:20 Sundsvalls FF vit - GIF Sundsvall P07 Vit Camp Mitthem
Div 5 B pojkar Höst
09:15 Sundsvalls FF blå - IFK Timrå P07 Blå Bergeforsens Idrottsplats 7-manna
10:30 Sidsjö-Böle IF P07 grön - Alnö IF P07 Vit Bergeforsens Idrottsplats 7-manna
11:45 Sidsjö-Böle IF P07 gul - IFK Timrå P07 vit Bergeforsens Idrottsplats 7-manna
13:30 Fränsta IK P07-08 - Kungsnäs FC P07 Myggvallen
Div 5 C pojkar Höst
12:00 Alnö IF P07 Röd - Ånge IF 06/07 Släda IP 2
13:15 Alnö IF P07 - Sund IF P07 Släda IP 2
14:30 Kubikenborgs IF 07 Gulsvart - Kubikenborgs IF 07 Gul Släda IP 2
15:45 Matfors IF P07 Vit - Svartviks IF 06/07 Släda IP 2
Div 6 B Pojkar Höst
09:00 Selånger FK P08 Röd - GIF Sundsvall P08 vit Baldershovs IP Konstgräs
10:15 Söråkers FF 07/08 - Sundsvalls FF P08 2 Baldershovs IP Konstgräs
11:30 Matfors IF Matfors IF P08 blå - Alnö IF P08 1 Baldershovs IP Konstgräs
12:40 Matfors IF Matfors IF P08 vit - IFK Timrå P08 Vit Baldershovs IP Konstgräs
Div 7 A Pojkar Höst
08:30 Kubikenborgs IF P09 Gulsvart - Kungsnäs FC Kubikenborgs IP konstgräs
09:45 Kungsnäs FC svart - Sundsvalls FF P09 vit Kubikenborgs IP konstgräs
11:00 Sundsvalls FF Blå - Alnö IF P09 Gul Kubikenborgs IP konstgräs
Div 7 B pojkar Höst
09:00 Kubikenborgs IF P09 Svart - Alnö IF P09 Vit Kubikenborgs IP Backaplan
10:15 Sundsvalls FF Röd - Selånger FK P09 Röd Kubikenborgs IP Backaplan
11:30 Alnö IF P09 Röd - Selånger FK P09 Blå Kubikenborgs IP Backaplan
12:45 Kubikenborgs IF P09 Gul - Ånge IF P 08 Kubikenborgs IP Backaplan
Div 7 C pojkar Höst
10:00 Matfors IF P09 blå - Essviks AIF 09 Vit Njurunda SK gräs
10:00 Njurunda SK 09 Röd - Essviks AIF 09 grön Njurunda SK gräs
11:15 Sund IF P0809 - Njurunda SK 09 Blå Njurunda SK gräs
11:15 Svartviks IF P09 - IFK Timrå P09 Vit Njurunda SK gräs
Div 7 D Pojkar Höst
09:00 Sund IF P 08/09,Röd - Söråkers FF P09 Sundvallen 7-manna
10:15 Sidsjö-Böle IF P09 Gul - Sidsjö-Böle IF P09 Grön Sundvallen 7-manna
11:30 Lucksta IF Lucksta IF P07 Lucksta IF P08/09 - Ånge IF F/P 09 Sundvallen 7-manna
Div 9 Pojkar A Höst
10:00 Alnö IF VIT BLÅ - Sundsvalls FF 1 Kubikenborgs IP Tuvan
11:00 Kubikenborgs IF P10 Gul - Kubikenborgs IF P10 Kubikenborgs IP Tuvan
12:00 GIF Sundsvall P-10 Blå, - Sidsjö-Böle IF P10 gul Kubikenborgs IP Tuvan
Div 9 B Pojkar Höst
09:00 Kubikenborgs IF P10 Svart - Sidsjö-Böle IF P10 vit Västhagen IP
10:00 Kungsnäs FC - Sidsjö-Böle IF P10 grön Västhagen IP
11:00 Matfors IF Matfors IF P10 blå - Matfors IF Matfors IF P10 vit Västhagen IP
12:00 Alnö IF VIT RÖD - Sundsvalls FF 2 Västhagen IP
Div 9 C Pojkar Höst
10:00 Kovlands IF P 2010 - Essviks AIF P10 Ånäsvallen 5-manna
11:00 Sundsvalls FF 3 - IFK Timrå IFK Timrå P 10 Blå Ånäsvallen 5-manna
12:00 Medskogsbrons BK P09/10 - Kungsnäs FC Svart Ånäsvallen 5-manna
Div 9 D Pojkar Höst
10:00 Alnö IF VIT - Söråkers FF P10 Äppellunda IP
11:00 Sund IF P 10 - Selånger FK P10 Äppellunda IP
12:00 Indals IF P10 - IFK Timrå IFK Timrå P 10 Vit Äppellunda IP