Flickor födda 2003

Kallelse till sammankomst med distriktslaget flickor födda 2003

Meddela din huvudtränare om denna kallelse!

Ev. återbud till förbundskaptenerna!!!

////////////////////////////////////////////////////////////

Kallelse till träning för Medelpads F03

i NCC hallen den 20/1 kl 08:30- 10:00

Medtag BRA pumpad boll och vattenflaska

Vilma Hultman     Selånger

Thea Spjut     Alnö

Matilda Färnlöf    Selånger

Moa Persson   Njurunda

Nenneh Näslund Sandström SDFF

Nellie Näätenen   SDFF

Irma Hübinette   SDFF

Emma Aicher   SDFF

Ida Matiasson   Timrå

Hanna Nordström Timrå

Alicia Andersson   Timrå

Nellie Lindahl    Timrå

Alva Johansson   Alnö

Trude Burman     Alnö

Tilde Wiborg Alnö

Martine Norqvist   Selånger

Astrid Månsson   Selånger

Lina Ehrström Selånger

Johanna Hallberg   Selånger

Matilda Boström Selånger

Matilda Eriksson   Selånger

Thea Henriksson   S/B

Lovelia Wellington S/B

Med vänlig Hälsning

Stefan Wickström

DFK Medelpads F 03

070-6698113

Stefan.wickstrom@nmv.se

11/1 kl 18:00-19:30 samling 17:45 – medtag bra pumpad boll och vattenflaska

Träningen är i NCC Hallen

Följande:

Mathilda Forslund IFK Timrå

Maja Johannesson IFK Timrå

Emma Wedin Alnö

Christine Tjernström Alnö

Vilma Pettersson Alnö

Mira Hulinder Alnö

Marwa Idris Ahmad SDFF Plus

Vasa Ramadaki SDFFPlus

Safia Abdullahi Daymare SDFF Plus

Mollie Andersson SDFF

Lisa Hansen SDFF

Mira Giritli Nygren SDFF

Tilda Sundberg Fränsta

Miranda Strand Fränsta

Linnea Blomberg Selånger

Sally Rudberg Selånger

Demi Hallin Selånger

Stina Kjellberg Selånger

Thea Andersson IFK Timrå

Nova Reis IFK Timrå

Emma Häggkvist IFK Timrå

Hanna Nordström IFK Timrå

Anna Hölne Matfors

Jennifer Gradin Matfors

24/10 kl 18:00-20:00 på Balders konstgräsplan.

Medtag bra pumpad boll och vattenflaska

Meddela frånvaro a.s.a.p

Matilda

Forslund

IFK Timrå

Ella

Alm

IFK Timrå

Emelie

Norberg

Selånger FK

Ella

Whitlock

Selånger FK

Matilda

Eriksson

Selånger FK

Höglund

Felicia

Selånger FK

Meija

Lindgren

Alnö IF

Miranda

Sohlin

IFK Timrå

Mira

Hulinder

Alnö IF

Felicia

Lindström

Selånger FK

Linn

Gradin

Selånger FK

Wilma

Hultman Modin

Selånger FK

Olivia

Sundström

IFK Timrå

Emma

Pettersson

Alnö IF

Tilda

Jokioja

IFK Timrå

Alice

Oskarsson

Sundsvalls FF

Lana

Saleh

Sundsvalls FF

Tilde

Mathiasson

Alnö IF

Tilda

Wärulf

Selånger FK

Alicia

Holmberg

Selånger FK

Hanna

Sahlin

Alnö IF

Wilma

Sundin

Alnö IF

Ronja

Johansson

Alnö IF

Stefan Wickström

070-6698113

Vi kommer att ha fler träffar/match för de som inte varit med på Junsele eller Halmstad lägret.

Info kommer inom kort.

Stefan 070-6698113  Camilla 070-3130107

Vi kommer att spela 2 matcher, första kl. 15.00 och andra kl. 18.00.
Speltid 2x40
Ni som skall spela match 1 - vi ser gärna att ni duschar och byter om och klär er VARMT och ser match 2.
Ni som spelar match 2 - vi ser gärna att ni tittar på match 1 och byter sedan om, klä er VARMT.
Vinterskor på och Medelpadskläder som ni fått skall ni använda vid varje tillfälle hädanefter.

Kom ihåg att alla tar med sig varma kläder även till den match ni skall spela - några kommer ju sitta på bänken per halvlek.

Match 1

Dag: Söndag 8 april 2018
Tid: Samling 14.00 för träningsmatch mot Ångermanlands FF kl 15.00
Plats: Västhagen
Övrigt:
Utrustning för match på konstgräs, benskydd, tape, vattenflaska. Bra och välpumpad märkt boll (Mycket viktigt!) Målvakter medtar egen utrustning.

Deltagare:

Matilda Forslund Timrå
Thea Spjut Alnö
Mira Giritli Nygren SDFF
Nellie Näätänen SDFF
Marwa Idris Ahmed SDFF
Elisa Nordström Timrå
Miranda Sohlin Timrå
Tilda Jokijoja Timrå
Ella Alm Timrå
ChristineTjernström Alnö
Alva Johansson Alnö
Alicia Holmgren Selånger
Matilda Eriksson Selånger
Tilda Wärulf Selånger
Lina Lundgren Matfors
Lisa Beckman Sundsvalls FF
Alice Oscarsson Sundsvalls FF
Lana Saleh Sundsvalls FF

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Match 2

Dag: Söndag 8 april 2018Tid: Samling 17.00 för träningsmatch mot Ångermanlands FF kl 18.00Plats: Västhagen
Övrigt:
Utrustning för match på konstgräs, benskydd, tape, vattenflaska. Bra och välpumpad märkt boll (Mycket viktigt!) Målvakter medtar egen utrustning.

Deltagare:

Ronja Johansson Alnö
Wilma Hultman Selånger
Maja Johannesson Timrå
Olivia Sundström Timrå
Ida Matiasson Timrå
Tilde Wiborg Alnö
Meija Lindgren Alnö
Amanda Pallin Alnö
Linn Gradin Stöde
Emelie Norberg Selånger
Ella Whitlock Selånger
Astrid Månsson Selånger
Felicia Lindström Selånger
Vera Dimberg SDFF
Lisa Hansen SDFF
Moa Persson Njurunda
Martine Norqvist Sundsvalls FF
Felicia Höglund Matfors

MYCKET VIKTIGT är att dessa samlingar inte har något med framtida trupper att göra utan gruppen är "levande" fram till första uttagning sker som prel. är i maj/juni 2018. Alla spelare som vill kommer att få chansen.

OBSERVERA att det är storlek 5 som gäller på bollarna!!!

Meddela snarast någon av förbundskaptenerna om du inte kan närvara!

Kommande: Norrlandslägret i Junsele 24-27 maj 2018
Utvecklingslägret i Halmstad 24-29/6

Förbundskaptener
Stefan Wickström stefan.wickstrom@nmv.se 070-669 81 13 &
Camilla Rusth camilla.rusth@hotmail.com 070-313 01 07
Marcus Krutzen (målvakter) mkrutzen@gmail.com 073-837 34 18