P 04

Ett förtydligande gällande vilka spelare som vi ämnar arbeta vidare med under våren. Utifrån följande kompletterande lista så kommer kallelse till träning, match osv. gå till den enskilde spelaren, när personinformation blivit delgiven oss, samt kallelse via Medelpads FF:s hemsida. Om någon av följande spelare skulle av eget val välja att inte medverka, fordras ett meddelande till någon av följande DFK:s snarast;

Fredrik Karlström – 070 520 02 05

Mikael Kotermajer – 070 030 65 55

Joakim Strömblad – 070 207 10 98

Vid eventuella frågor så hänvisas dessa till MedelpadsFFp04@gmail.com alt. till ovan

Kallelse till träning i NCC-hallen 25/1 18.00 - 19.30

Samling 17.40 för ombyte.

Max Olsson Alnö IF

Jon-Isak Forsström    Alnö IF

Christof Nieb  Alnö IF

Ove José Öst  Alnö IF

Emil Muratovic    IFK Timrå

Arvid Borgh  IFK Timrå

Vilmer Källman   Kubikenborgs IF

Ismail Abdirasid Kubikenborgs IF

Hampus Bergström    Kubikenborgs IF

Mille Blomqvist  Kubikenborgs IF

Jesper Norberg  GIF Sundsvall

Yonis Shino    GIF Sundsvall

Leo Bergström  GIF Sundsvall

Leo Cedergren   GIF Sundsvall

William Häglund   SBIF

Gustav Lindgren   Selångers FK

August Attefors  Selångers FK

Isak Sandin Lundgren Selångers FK

Reserver - kallas vid behov

Theo Lerstrand   Kubikenborgs IF

Ali Kamal  SBIF

Gustav Gladh  GIF Sundsvall

Ludvig Svedin   GIF Sundsvall

Kallade spelare till träning i Nordichallen 20/1.

Samlingstid 18.30 i Bollen, för efterföljande träning 19.30-21.00

Medtag komplett utrustning, utifrån behov – så som benskydd, tejp, skor etc.

Om deltagande ej är möjligt så fordras meddelande till någon av följande DFK:s;

Fredrik Karlström – 070 520 02 05

Mikael Kotermajer – 070 030 65 55

Joakim Strömblad – 070 207 10 98

Vid eventuella frågor så hänvisas dessa till MedelpadsFFp04@gmail.com alt. till ovanstående telefonnummer.

Felix Thor Alnö IF

Tim Granbohm-Olsson IFK Timrå

Arvid Borgh IFK Timrå

Emil Björk Kubikenborgs IF

Reza Nouruzi Kubikenborgs IF

Gaaj Laurin Kubikenborgs IF

Alfred Lundqvist Kubikenborgs IF

Ludvig Svedin GIF Sundsvall

Alexander Larsson GIF Sundsvall

Johan Bengtsson GIF Sundsvall

Masoud Saadoo GIF Sundsvall

Leo Cedergren GIF Sundsvall

Babu Nian GIF Sundsvall

Ruben Kruse SBIF

William Häglund SBIF

Gustav Lindgren Selångers FK

August Attefors Selångers FK

Alexander Lönnelid Selångers FK

Isak Sandin Lundgren Selångers FK

Alvin Hammarström Selångers FK

Ludvig Bergström Sundelin SFF

Gustav Millbourn SFF

Oliver Sundberg Stöde IF

Reserver (kallas vid eventuella borfall, vid behov.)

Emil Muratovic IFK Timrå

Ove José Öst Alnö IF

Ismail Abdirasid Kubikenborgs IF

Victor Gladh GIF Sundsvall

Spelarna kommer, förutom de som redan blivit, bli delgivna ett dokument där personuppgifter skall fyllas i för att kunna strukturera upp kallelserna på annorlunda sätt fortsättningsvis.

Väl mött!

DFK:s Medelpads FF p04

Kompletterande lista, utan inbördes ordning;

Melvin Hellberg Mediaa Alnö IF

Olle Svelander Alnö IF

Felix Thor Alnö IF

Max Olsson Alnö IF

Jon-Isak Forsström Alnö IF

Christof Nieb Alnö IF

Ove José Öst Alnö IF

Tim Granbohm-Olsson IFK Timrå

Emil Muratovic IFK Timrå

Arvid Borgh IFK Timrå

Amir Payande Iggesunds FK

Vilmer Källman Kubikenborgs IF

Emil Björk Kubikenborgs IF

Ismail Abdirasid Kubikenborgs IF

Reza Nouruzi Kubikenborgs IF

Gaaj Laurin Kubikenborgs IF

Hampus Bergström Kubikenborgs IF

Alfred Lundqvist Kubikenborgs IF

Mille Blomqvist Kubikenborgs IF

Jesper Norberg GIF Sundsvall

Ludvig Svedin GIF Sundsvall

Alexander Larsson GIF Sundsvall

Yonis Shino GIF Sundsvall

Johan Bengtsson GIF Sundsvall

Victor Gladh GIF Sundsvall

Gustav Gladh GIF Sundsvall

Masoud Saadoo GIF Sundsvall

Leo Bergström GIF Sundsvall

Leo Cedergren GIF Sundsvall

Babu Nian GIF Sundsvall

Ali Kamal SBIF

Theo Lerstrand SBIF

Ruben Kruse SBIF

William Häglund SBIF

Gustav Lindgren Selångers FK

August Attefors Selångers FK

Alexander Lönnelid Selångers FK

Isak Sandin Lundgren Selångers FK

Alvin Hammarström Selångers FK

Ludvig Bergström Sundelin SFF

Gustav Millbourn SFF

Oliver Sundberg Stöde IF

Årets första DL-träning 13/1 - Nordichallen

Kallade spelare skall vara på plats i Bollen från klockan 18.30 för en genomgång. träningen börjar därefter 19.30 och pågår till 21.00.

Medtag utrustning (benskydd, tejp, handskar för målvakter etc.) och vattenflaska.

Om medverkan inte är möjlig, meddela DFK snarast.

Fredrik Karlström - 070 - 520 02 05

Mikael Kotermajer - 073 - 030 65 55

Joakim Strömblad - 070 - 207 10 98

Spelarna som ämnas kallas till den första träningen är som följer;

Jon-Isak Forsström - Alnö IF

Melvin Hellberg Mediaa - Alnö IF

Max Olsson - Alnö IF

Ove-José Öst - Alnö IF

Emil Muratovic - IFK Timrå

Vilmer Källman - Kubikenborgs IF

Reza Nouruzi - Kubikenborgs IF

Emil Björk - Kubikenborgs IF

Gaaj Laurin - Kubikenborgs IF

Ismail Abdirasid - Kubikenborgs IF

Mille Blomqvist - Kubikenborgs IF

Alfred Lundqvist - Kubikenborgs IF

Hampus Bergström - Kubikenborgs IF

Jesper Norberg - GIF Sundsvall

Gustav Gladh - GIF Sundsvall

Yonis Shino - GIF Sundsvall

Alexander Larsson - GIF Sundsvall

Johan Bengtsson - GIF Sundsvall

Victor Gladh - GIF Sundsvall

Leo Bergström - GIF Sundsvall

Ruben Kruse - SBIF

Theo Lerstrand - SBIF

Ludvig Bergström Sundelin - SFF

Reserver, (kallas efter behov, vid händelse av frånvaro);

Alvin Hammarström - Selångers FK

Ludvig Svedin - GIF Sundsvall

Ali Kamal - SBIF

Christof Nieb - Alnö IF

Kallade spelare kommer att få med sig ett papper hem gällande hanteringen av spelarens personuppgifter vilket vi (DFK:s) önskar att det lämnas in så snart som möjligt på MFF:s kansli.

Med vänlig hälsning

Fredrik Karlström

0705200205

Kallelser till DL-internmatcher för p04

Samlingstid för samtliga matcher är ombytta och klara för matchspel 17.40 vid Västhagens IP.

Medtag matchutrustning, så som benskydd, tejp, skor, målvaktshandskar, vattenflaska samt överdragskläder.

Vid förhinder, meddela DFKs så fort som möjligt.

Tisdag 9/10

Jon-Isak Forsström Alnö IF

Edvin Silfvernagel Alnö IF

Albert Forsberg Essvik AIF

Elliot Samuelsson-Östlund Essvik AIF

Adrian Bergström Essvik AIF

Max Röding GIF Sundsvall

Hannes Gidlund GIF Sundsvall

Tim Granbom Olsson IFK Timrå

Oscar Eriksson Kubikenborgs IF

Yahaye Zakariya Kubikenborgs IF

Absar Nurul Kubikenborgs IF

Abditoon Hussein Gall Kubikenborgs IF

Vilmer Strömgren Kubikenborgs IF

Anton Johansson Kubikenborgs IF

Blend Sallauka Kubikenborgs IF

Elis Olsson Matfors IF

Leopold Dagh SBIF

Theo Lerstrand SBIF

Alvin Hammarström Selångers FK

August Attefors Selångers FK

Gustav Millbourn SFF

Herman Sällvin SFF

Elias Hellmin SFF

Leo Bergström SFF

Adrian Buzi Sund IF

Adam Rask Selånger FK

Gustav Lindgren Selånger FK

Fredag 12/10

Malte Åberg Essvik AIF

Jordan Collen Essvik AIF

Alvin Eriksson Essvik AIF

Emil Åbbel Johansson Essvik AIF

Tom Öhman Fränsta IK

Elliot Österström Fränsta IK

Masoud Saadoo GIF Sundsvall

Eero Huittinen GIF Sundsvall

Nidal Jidarat GIF Sundsvall

Ahmed Gibrill During GIF Sundsvall

Edvin Fregelin GIF Sundsvall

Isac Visén Kubikenborgs IF

Olov Svensson Kubikenborgs IF

Dawit Solomon Kubikenborgs IF

Victor Nordlund Kubikenborgs IF

Neo Roberts Matfors IF

Oscar Öberg Matfors IF

Jonathan Sundin Matfors IF

Pontus Fröding SBIF

Ali Kamal SBIF

Ossian Hansson SFF

Shahin Hesso SFF

Alex Thimstrand SFF

Axel Skjöld SFF

Arvid Carlsson Selångers FK

Eddie Mårdstam Selångers FK

Rahim Elezovski SBIF

Tristan Mähler-Svensson Selånger FK

Tisdag 16/10

Max Olsson Alnö IF

Felix Thor Alnö IF

Ove José Öst Alnö IF

Melvin Hellberg Mediaa Alnö IF

Christof Nieb Alnö IF

Johan Bengtsson Essviks AIF

Arvid Borgh IFK Timrå

Hampus Bergström IFK Timrå

Wilmer Källman IFK Timrå

Emil Muratovic IFK Timrå

Durak Durakovski GIF Sundsvall

Victor Gladh GIF Sundsvall

Babu Nian GIF Sundsvall

Gustav Gladh GIF Sundsvall

Yonis Shino GIF Sundsvall

Leo Cedergren GIF Sundsvall

Alexander Larsson GIF Sundsvall

Alfred Lundqvist Kubikenborgs IF

Reza Nouruzi Kubikenborgs IF

Emil Björk Kubikenborgs IF

Mille Blomqvist Kubikenborgs IF

Gaaj Laurin Kubikenborgs IF

Ismail Abdirasid Kubikenborgs IF

William Häglund SBIF

Ruben Kruse SBIF

Ludvig Bergström Sundelin SFF

Isak Sandin Lundgren Selångers FK

Alexander Lönnelid Selångers FK

Fredag 19/10

Edvin Lindholm Alnö IF

Linus Sundström Alnö IF

Olle Svelander Alnö IF

Casper Johansson Alnö IF

Jesper Andersson Alnö IF

Oskar Svensson Alnö IF

Alfred Karlsson Alnö IF

Erik Lydbrandt Fränsta IK

Ludwig Svedin GIF Sundsvall

Mussie Taddesse GIF Sundsvall

Gabriel Edlund IFK TImrå

Emanuel Gidlund IFK Timrå

Oscar Winsa IFK Timrå

Svante Nordlander IFK Timrå

Marcus Sandvik IFK Timrå

Alexander Paldanius SFF

Arvid Johansson SBIF

Victor Brännström SBIF

Viktor Thunberg SFF

Oskar Hedman SFF

Ludvig Bertilsson SFF

Isak Edberg SFF

Jesper Norberg SFF

William Zetterberg Selångers FK

Edwin Lilja Selångers FK

Alexander Nordin Söråkers FK

Tisdag 23/10

Sori Gavador SBIF

Lukas Staaf Essviks AIF

Harry Skoog Essviks AIF

Moawia Almajari IFK Timrå

Abubakar Chagayev IFK Timrå

Amir Mohammadi IFK Timrå

Isaac Cole GIF Sundsvall

Ted Norberg GIF Sundsvall

Arvid Mårtensson GIF Sundsvall

Samuel Saraniemi GIF Sundsvall

Alfred Törnkvist Matfors IF

Marcus Mårtensson Matfors IF

Max Stenmark Matfors IF

William Mårtensson Matfors IF

Gustav Lange Matfors IF

Elvin Ramadanovic SBIF

Moises Pargeus SBIF

Gustav Aspvik Normark SFF

Joel Lindkvist SFF

Ivar Lidin Bergkvist SFF

Albin Holmberg Selångers FK

Albin Gradin Selångers FK

Simon Böhlén Selångers FK

Nahom Hateb Selångers FK

Yahaye Muhktar Selångers FK

Habib Jabari Sund IF

Albin Hagen Sund IF

Oskar Hellgren Söråkers FK

Theo Andersson Svartviks IF

Fredag 26/10

Filip Nyman Kuben

Axel Olsson Fränsta IK

Ali Meqbil GIF Sundsvall

Melvin Gutic GIF Sundsvall

Hussein Alhassan GIF Sundsvall

Raul Suleiman GIF Sundsvall

Mohammed Farah Kubikenborgs IF

Pontus Wilhelm Kubikenborgs IF

Simon Alton Kubikenborgs IF

Liam Hedberg Matfors IF

Valter Ljungdahl Matfors IF

Benjamin Bark SBIF

Alvin Carlsson SBIF

Isac Gunnarsson SBIF

David Wikman SBIF

Filip Brännström SBIF

Alfred Norman Selångers FK

Meron Tekle-Hagos Selångers FK

Sakarie Muse Selångers FK

Saiko Touray Selångers FK

Karl Eriksen Selångers FK

Youel Haile SFF

Filip Söderström SFF

Elias Näslund SFF

Anton Olsson Stöde IF

Liam Christmasson Stöde IF

Emanuel Nylander Svartviks IF

André Jonsson Svartviks IF

Anton Sjödin Sund IF

Albin Karlsson Sund IF

Mattias Tykosson Söråkers FK

Förbundskapten P 04
Fredrik Karlström, fredrik.karlstrom23@gmail.com, 070-520 02 05
Mikael Kotermajer, m_kotermajer@hotmail.com, 073-030 65 55
Målvaktsinstruktör Joakim Strömblad, joakim.stromblad@gmail.com, 070-207 10 98
Med vänllig hälsning
Göran Norberg
Ordförande Utvecklingskommittén